co dát do rohu obýváku aby to vypadalo dobře

Co dát do rohu obýváku? Řešení vás překvapí!

13 srpna, 2021 Od administrator 0

Prázdný roh je pro někoho symbolem volného prostoru a vzdušnosti. Ne každý ale vnímá volné metry pozitivně. Potřeba zútulnit svůj příbytek je vlastní zejména ženám. I muži ale mají rádi byt funkčně zařízený. Co dát do rohu obýváku, aby byl prostor využitý prakticky a dobře vypadal?

Ve zkratce:

  • Škrabadlo pro mazlíka (Třeba celý kočičí strom ze Sconta)
  • Prosklená skříň
  • Taburet
  • Křeslo

Koutek pro vašeho mazlíčka

Téměř každý byt se stává domovem pro lidi i zvířata. Prázdný roh v obýváku může sloužit vašemu mazlíčkovi. Postavte sem škrabadlo pro kočku, pelíšek pro psa nebo akvárium či terárium.

Věšák či němý sluha

Věšák rozhodně není to první, co vás napadne při otázce „co dát do rohu obýváku“. Pokud jde ale o roh, který je opravdu zastrčen v koutě, tak směle využívejte možnost zde odložit vaše svršky.

Prosklená skříň nebo vitrína

Tento typ skříně může být skvělým využitím volného místa. Slouží jako úložný prostor ale i místo pro umístění dekorací a dalších předmětů, které máte rádi na očích nebo je ukazujete svým hostům.

Sconto Vitr�na ROMANCE 46 mod?�n/dub sanremo - co dát do rohu obýváku

Moderní taburet pro doplňkové posezení

Trocha volného prostoru v rohu poslouží pro umístění taburetu. Ten se hodí nejen pro obývací pokoj ale může najít své využití i v ložnici nebo předsíni. V obýváku zase slouží jako záložní místo k sezení při větším počtu hostů.

Pohodlné křeslo pro pána domu

To byla nejspíš vaše první myšlenka, nemáme pravdu? Křeslo je úplná klasika. Pokud máte v rohu dostatek prostoru tak neváhejte. Užitečné může být i když křesla máte u sedací soupravy. Oddělený prostor skvěle slouží například pro klidné čtení knih nebo odpočinek, při němž je celá rodina spolu ale každý má svůj kousek soukromí. Na rodinné pohodě se vám to mnohonásobně zaplatí.

co dát do rohu obýváku třeba pěkné křeslo?
Pohodlné křeslo se může stát vaším oblíbeným místem odpočinku

Co dát do rohu obýváku, aby vznikl dodatečný úložný prostor ale nezabíralo to příliš místa? Zkuste menší komodu!

Komoda se stane skvělým řešením hlavně pro menší byty, kde vždy cítíme nouzi o úložný prostor. Komodka se může krásně vepsat do designu vašeho domova a zároveň poskytne dostatek místa uvnitř.

Psací a PC stůl jako pracovní prostor pro home office

Možnost pracovat doma je v současné době velmi důležitá. Home office není zdaleka jen o práci v pyžamu z postele. Pro pevný pracovní režim v domácím prostředí potřebujete svůj vlastní pracovní koutek. Stůl s PC je tak jednou z variant, co dát do rohu obýváku. Vznikne oddělená a velmi funkční zóna, kterou mohou využívat celá rodina.

Police na knihy nebo jiné dekorativní předměty

Není snad klasičtější součást obýváku než jsou knihy. Nemusíte ale hned pořizovat velkou skříň alias knihovnu. Na několik oblíbených a rozečtených knih vám bez potíží stačí police, které v interiéru vždy působí vzdušným a členitým dojmem. Je to jeden z nejzajímavějších prvků interiéru, jehož výběrem můžete radikálně ovlivnit vzezření vašeho obýváku.

světlo je ideální varianta co dát do rohu obýváku
Lampa je vhodným doplňkovým zdrojem světla

Doplňková lampa jako příjemný zdroj světla

Další praktický způsob využití volného místa. Doplňkový zdroj světla nikdy není na škodu a měkké světlo v rohu místnosti mnohdy bývá příjemnější než hlavní osvětlení vašeho obývacího pokoje.

Čtěte také: Jak vybrat koberec do obýváku