několik tipů, jak zařídit obývací pokoj

Jak zařídit obývací pokoj? 7 snadných tipů

3 srpna, 2021 Od administrator 0

Ještě na přelomu tisíciletí bylo zařizování obýváku celkem jednoduché. Každý jel podle stejného nepříliš kreativního mustru. Obývací stěna, gauč, konferenční stolek a dvě křesla. To už je dávno překonané a možností, jak zařídit obývací pokoj máme neskonale více.

Možnosti jsou v dnešní době prakticky neomezené, od minimalismu až po extravagantní styly a neotřelé kombinace, jejichž kombinování záleží jen a jen na vás. Přehršel možností ale může způsobit rozhodovací paralýzu. Zkrátka si nedokážete vybrat. Sestavit neotřelou kombinaci nábytku a doplňků přitom není tak snadné, tedy pokud chcete aby výsledek měl styl a nešlo o kýč.       

Jak zařídit obývací pokoj Luxusn� sedac� souprava Cinnamon, modr� Velvet Roh: Orientace rohu Prav� roh

Máte velký obývák? Rozdělte jej na několik zón

Velký prostor je vždy výhoda. Navíc dává pocit vzdušnosti a svobody. Z praktického hlediska je ale lepší i stylovější rozdělit velký pokoj na více zón. Zóna může být určena příklad pro jídelní stůl, další pro sedací soupravu a křesla a podobně. K dělení ale nepotřebujete žádné stavební úpravy. Oddělení stačí naznačit různými kusy nábytku, policemi či bytovým textilem. Velká místnost pak vypadá daleko útulněji.

Vyberte si styl předem

V dnešní době si můžete jakýkoliv pokoj zařídit v téměř libovolném stylu. Pokud ale chcete, aby vaše obydlí mělo úroveň, tak se toho stylu musíte alespoň rámcově držet. Rozdíl mezi klasickým nábytkem a kovově lesklým Hi-Tec stylem pozná každý. Kombinovat dva extrémy vždy bývá problém. Pokud ale máte dán základ určitého stylu, tak si jej snadno můžete přizpůsobit svému vkusu pomocí vhodných kontrastů.

Ob�vac� st?�na Meba D a jak zařídit obývací pokoj

*Stěna Meba D od nábytek Helcel

Základní kusy nábytku by měly dodržet vybraný styl

Základ návrhu, jak zařídit obývací pokoj, by se měl opravdu odpíchnout od hlavního stylu, který jste si vybrali v samém počátku vašeho rozhodování.    Vybočovat mohou drobné detaily, ne však předměty, které určují design celého obýváku.

Detaily naopak mohou být výrazné a poutající pozornost

Připadá vám váš nový obývák poněkud bez duše? Styl je důležitá věc, nesmí ovšem vést k uniformitě, která nelahodí oku. Malé detaily mají být výrazným prvkem, kteří upoutá pozornost a rozředí celkový dojem originalitou. Zkuste například výrazně barevné polštářky, zajímavou fotografii nebo obraz na zeď. Nebojte se ani barev nebo zajímavých vzorů. V rozumném množství to obývacímu pokoji rozhodně prospívá.

Myslete na praktickou stránku věci

Obývací pokoj není pouze na okrasu. Plní řadu funkcí a proto musíme myslet i na praktické použití nejrůznějších prvků v nábytku. Úložné prostory, skříně nebo rozkládací gauč potřebují určitý prostor, abyste je mohli pohodlně využívat a zároveň zůstal zachován komfortní pohyb po pokoji. Zapomenout nesmíte ani na vhodné umístění televize a technické záležitosti jako například přístup k elektrickým zásuvkám 230V pro napájení elektroniky.

Zútulněte váš obývák pomocí osvětlení

Kromě hlavního zdroje světla pro větší část obýváku, myslete i na komornější osvětlení a různé lampy, třeba u sedací soupravy nebo oblíbeného křesla. To je věc nejen praktická ale i prvek, jenž vám pomůže navodit atmosféru domácího klidu a pohody.

Neberte žádná pravidla jako dogma! Jak zařídit obývací pokoj je čistě vaše věc

Líbí se vám určitá věc ale zdá se, že její umístění do obýváku je proti všem pravidlům? Pravidla jsou od toho aby se v určitých ospravedlnitelných případech porušovala. Obývací pokoj je pouze váš a budete v něm trávit velkou část vašeho času. Pokud se vám něco líbí, tak si to prostě pořiďte a neohlížejte se na cizí názory.

Čtěte také: Jak vybrat obklad za linku

Jaký dřez do kuchyně

Jak vybrat sedací soupravu

Jaký obklad za kuchyňskou linku

Jak opticky zvětšit místnost

Osvětlení kuchyně není radno podceňovat

Jak vybrat lustr nejen do obýváku

11 nejčastějších chyb při plánování kuchyně